Ubbo Emmius Winschoten in de race voor Rookvrije Generatie Award

Winschoten - De Rookvrije Generatie Awards worden op 22 februari uitgereikt tijdens de Negenmaandenbeurs in de RAI in Amsterdam. Ubbo Emmius uit Winschoten is genomineerd in de categorie scholen.

De Hartstichting, KWF Kankerbestrijding en het Longfonds organiseren samen de Rookvrije Generatie Awards om initiatieven die ervoor zorgen dat kinderen rookvrij kunnen opgroeien te belonen en te stimuleren. Ubbo Emmius in Winschoten is vanaf augustus 2015 rookvrij. Roken is verboden op en rondom de school. Hierdoor is het aantal rokers op school al aanzienlijk gedaald. Ubbo Emmius: “Een gezonde levensstijl van onze leerlingen en ons personeel vinden wij erg belangrijk. Op een plek waar jongeren zich bevinden, hoort roken niet thuis. We geven veel informatie hierover. Onze aanpak van ontmoedigen is duidelijk succesvol. Blijft een leerling toch doorroken, dan past onze school niet bij deze leerling.” Stemmen Tot en met 16 februari kunnen mensen stemmen op personen, sportverenigingen, scholen en organisaties in recreatie die een bijdrage hebben geleverd aan een Rookvrije Generatie. Per categorie kan iedereen een favoriet kiezen en een stem uitbrengen. De stemmen tellen voor 50 procent mee in de einduitslag. De andere 50 procent wordt door de jury Michel Rudolphie (KWF Kankerbestrijding), Floris Italianer (Hartstichting), Michael Rutgers (Longfonds), Mark Monsma (Alliantie Nederland Rookvrij) en één van de kinderen uit de Rookvrije Generatie campagne, toegekend. De Awards worden tijdens de Negenmaandenbeurs op 22 februari 2017 uitgereikt in de RAI in Amsterdam. De ideale plek om aandacht te geven aan dit onderwerp, omdat hier de vaders en moeders van de toekomstige Rookvrije Generatie rondlopen, als het aan de initiatiefnemers ligt. Bijlagen